Shop Pearls

Australian Pearl Divers is a world leader in the elusive, captivating Australian South Sea Pearl and her relatives the Golden Pearl and Tahitian Black South Sea Pearl. Here you will find genuine authentic naturally coloured pearls with our guarantee that no item has been dyed or treated in any way, shape or form!
All Pearls today are 'cultured'. The culturing process started in the 1920's and has made Pearl affordable worldwide. Prior to this Pearls have been the exclusive domain of royalty and throughout recorded history only the wealthiest have been able to afford them!
Today, thanks to the Pearl culturing industry Pearls are very affordable and "Pure Pearls" often present absolutely perfect lustre, shape and colour in a very affordable price range.

- Regular price
- $50.00
- Sale price
- $50.00
- Regular price
-
- Unit price
- /per

- Regular price
- $54.00
- Sale price
- $54.00
- Regular price
-
$60.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $89.10
- Sale price
- $89.10
- Regular price
-
$175.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $89.10
- Sale price
- $89.10
- Regular price
-
$99.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $89.10
- Sale price
- $89.10
- Regular price
-
$99.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $89.10
- Sale price
- $89.10
- Regular price
-
$99.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $89.10
- Sale price
- $89.10
- Regular price
-
$99.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $99.50
- Sale price
- $99.50
- Regular price
-
$199.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $108.00
- Sale price
- $108.00
- Regular price
-
$120.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $112.50
- Sale price
- $112.50
- Regular price
-
$125.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $125.00
- Sale price
- $125.00
- Regular price
-
$250.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $135.00
- Sale price
- $135.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $135.00
- Sale price
- $135.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $135.00
- Sale price
- $135.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $135.00
- Sale price
- $135.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $135.00
- Sale price
- $135.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $135.00
- Sale price
- $135.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $135.00
- Sale price
- $135.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $135.00
- Sale price
- $135.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $135.00
- Sale price
- $135.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $144.50
- Sale price
- $144.50
- Regular price
-
$170.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $169.15
- Sale price
- $169.15
- Regular price
-
$199.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $169.15
- Sale price
- $169.15
- Regular price
-
$199.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $169.15
- Sale price
- $169.15
- Regular price
-
$199.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $169.15
- Sale price
- $169.15
- Regular price
-
$199.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $169.15
- Sale price
- $169.15
- Regular price
-
$199.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $169.15
- Sale price
- $169.15
- Regular price
-
$199.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $170.00
- Sale price
- $170.00
- Regular price
-
$200.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $174.50
- Sale price
- $174.50
- Regular price
-
$349.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $199.50
- Sale price
- $199.50
- Regular price
-
$399.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $203.15
- Sale price
- $203.15
- Regular price
-
$239.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $212.50
- Sale price
- $212.50
- Regular price
-
$250.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $212.50
- Sale price
- $212.50
- Regular price
-
$250.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $212.50
- Sale price
- $212.50
- Regular price
-
$250.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $212.50
- Sale price
- $212.50
- Regular price
-
$250.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $212.50
- Sale price
- $212.50
- Regular price
-
$250.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $212.50
- Sale price
- $212.50
- Regular price
-
$250.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $212.50
- Sale price
- $212.50
- Regular price
-
$250.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $212.50
- Sale price
- $212.50
- Regular price
-
$250.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $224.00
- Sale price
- $224.00
- Regular price
-
$299.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $254.15
- Sale price
- $254.15
- Regular price
-
$299.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $254.15
- Sale price
- $254.15
- Regular price
-
$299.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $254.15
- Sale price
- $254.15
- Regular price
-
$299.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $255.00
- Sale price
- $255.00
- Regular price
-
$300.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $255.00
- Sale price
- $255.00
- Regular price
-
$340.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $255.00
- Sale price
- $255.00
- Regular price
-
$340.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $262.00
- Sale price
- $262.00
- Regular price
-
$349.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $270.00
- Sale price
- $270.00
- Regular price
-
$360.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $299.00
- Sale price
- $299.00
- Regular price
-
$399.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $299.00
- Sale price
- $299.00
- Regular price
-
$399.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $299.00
- Sale price
- $299.00
- Regular price
-
$399.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $299.00
- Sale price
- $299.00
- Regular price
-
$399.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $300.00
- Sale price
- $300.00
- Regular price
-
$400.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $315.00
- Sale price
- $315.00
- Regular price
-
$420.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $338.00
- Sale price
- $338.00
- Regular price
-
$450.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $338.00
- Sale price
- $338.00
- Regular price
-
$450.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $338.00
- Sale price
- $338.00
- Regular price
-
$450.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $338.00
- Sale price
- $338.00
- Regular price
-
$450.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $338.00
- Sale price
- $338.00
- Regular price
-
$450.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $338.00
- Sale price
- $338.00
- Regular price
-
$450.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $338.00
- Sale price
- $338.00
- Regular price
-
$450.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $338.00
- Sale price
- $338.00
- Regular price
-
$450.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $374.00
- Sale price
- $374.00
- Regular price
-
$499.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $385.00
- Sale price
- $385.00
- Regular price
-
$550.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $385.00
- Sale price
- $385.00
- Regular price
-
$550.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $385.00
- Sale price
- $385.00
- Regular price
-
$550.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $385.00
- Sale price
- $385.00
- Regular price
-
$550.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $385.00
- Sale price
- $385.00
- Regular price
-
$550.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $385.00
- Sale price
- $385.00
- Regular price
-
$550.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $392.00
- Sale price
- $392.00
- Regular price
-
$560.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $400.00
- Sale price
- $400.00
- Regular price
-
$499.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $419.00
- Sale price
- $419.00
- Regular price
-
$599.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $419.00
- Sale price
- $419.00
- Regular price
-
$599.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $419.00
- Sale price
- $419.00
- Regular price
-
$599.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $419.00
- Sale price
- $419.00
- Regular price
-
$599.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $419.00
- Sale price
- $419.00
- Regular price
-
$599.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $419.00
- Sale price
- $419.00
- Regular price
-
$599.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $433.00
- Sale price
- $433.00
- Regular price
-
$618.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $449.50
- Sale price
- $449.50
- Regular price
-
$899.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $450.00
- Sale price
- $450.00
- Regular price
-
$550.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $455.00
- Sale price
- $455.00
- Regular price
-
$650.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $455.00
- Sale price
- $455.00
- Regular price
-
$650.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $482.00
- Sale price
- $482.00
- Regular price
-
$688.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $489.00
- Sale price
- $489.00
- Regular price
-
$699.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $490.00
- Sale price
- $490.00
- Regular price
-
$700.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $490.00
- Sale price
- $490.00
- Regular price
-
$700.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $525.00
- Sale price
- $525.00
- Regular price
-
$750.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $525.00
- Sale price
- $525.00
- Regular price
-
$750.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $539.00
- Sale price
- $539.00
- Regular price
-
$899.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $553.00
- Sale price
- $553.00
- Regular price
-
$790.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $559.30
- Sale price
- $559.30
- Regular price
-
$799.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $559.30
- Sale price
- $559.30
- Regular price
-
$799.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $593.60
- Sale price
- $593.60
- Regular price
-
$848.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $595.00
- Sale price
- $595.00
- Regular price
-
$850.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $595.00
- Sale price
- $595.00
- Regular price
-
$850.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $629.30
- Sale price
- $629.30
- Regular price
-
$899.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $646.80
- Sale price
- $646.80
- Regular price
-
$1,078.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $654.00
- Sale price
- $654.00
- Regular price
-
$1,090.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $665.00
- Sale price
- $665.00
- Regular price
-
$950.00 - Unit price
- /per

- Regular price
- $694.40
- Sale price
- $694.40
- Regular price
-
$992.00 - Unit price
- /per
- Page 1 of 2
- Next page